Hej, witam wszystkich!

Raff_1990

Hej, witam wszystkich!

Post autor: Raff_1990 » 14 maja 2018, 19:21

Z tej strony Rafał, bardzo mi miło Was wszystkich poznać. Miłośnik przesuwania drewna od dziecka. Jako mały szczyl często widziałem rodziców jak grali, pochyleni w skupieniu nad szachownicą i zaczęło mnie intrygować to, dlaczego oni tak długo, w milczeniu i bez ruchu siedzą i przestawiają te figurki. Co im to daje? O co w tym chodzi? I gdy tata mi wreszcie objaśnił zasady, wpadłem po uszy. Potem z biegiem czasu doszedł zestaw (mój własny, który mam do dziś, a już prawie trzeci krzyż na karku) i kilka książek dzięki którym podszkoliłem swoją grę. I w końcu, po kilku latach (!) udało mi się ograć tatę, uczeń przerósł mistrza. I tak pasja do szachów została do dziś. I jest niezachwiana.

Marianczello, kilka słów jeszcze ode mnie do Ciebie - robisz mega robotę. Pokazujesz ludziom szachy od fenomenalnej strony, popularyzujesz to tak, jak się to powinno robić. Profesjonalnie, rzeczowo i konkretnie, ale też na luzaku i z niezłym poczuciem humoru. Wraz z żoną jesteśmy Twoimi wiernymi widzami. Nie zwalniaj tempa i oby tak dalej!

Mój poziom gry? Średni rzekłbym. Nigdy nie grałem na turnieju, nie mam żadnej kategorii, blitze i tym podobne piorunowe partie raczej odpuszczam, bo nie czuję się w tym mocny, ale potrafię ze szwagrem siedzieć godzinami, przy delikatnym jazzie sączącym się z głośników, nad szachownicą. Raczej gracz amator, ale mam też swoje mocne strony i ulubione motywy, które, jeśli przeciwnik mi na to pozwoli, niezwłocznie stosuję.

Tyle z mojej strony, co by nie lać za dużo wody ;)

Witam raz jeszcze!
ODPOWIEDZ