Witam serdecznie!

Piotr9000

Witam serdecznie!

Post autor: Piotr9000 » 18 maja 2018, 12:43

Cześć. Mam na imię Piotr, jestem z pod Warszawy. Mam lat 28, a od dzieciństwa gram w szachy.Na co dzień grywam w szachy i pracuje oraz studiuje.
Zdobywając 3 kategorie nie miałem pojęcia o grze środkowej,zadaniach taktycznych, o stronach chestempo i tym podobne.Wiedziałem jedynie ,że trzeba dobrze grać i znaleźć najsłabsze ogniwo u przeciwnika, tak samo najlepszy ruch i taka była moja wiedza. Zadania taktyczne nie są moją najlepszą stroną,ale bez tego można wygrać partię, wystarczy znaleźć właściwy ruch. Jeszcze znałem parę otwarć. Dopiero od roku zaczynam powiększać swoją wiedzę debiutową i szachową,ale i bez tej wiedzy robiłem spore niespodzianki ,bo szybko mogłem osiągnąć drugą kategorię.Porażki mnie szybko nauczyły, ze bez tej wiedzy już z silniejszymi zawodnikami trzeba inaczej grac. Znając wszystkie debiuty nawet teoretyczne posunięcia.
Są zawodnicy z którymi się wygrywa,a są zawodnicy z którymi się przegrywa i nawet czasem ciężki trening nie pomaga,bo nie kazdy ma do tego predyspozycje,ale lubię to robić.
A autora forum znam z innego forum. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ