Dragon

GregoryMGB

Dragon

Post autor: GregoryMGB » 25 maja 2018, 11:59

Czy warto się uczyć przyśpieszonego smoka?
Choć mnie zaciekawił ostatnio to nigdy nie przepadałem za c5 a w szczególności za g6
Jeszcze mam skłonności do wychodzenia pionem po linii h, co nie zawsze się dobrze kończy ;)

Ci, którzy uważają, że mali i bezbronni nie mogą nic zmienić, nigdy nie spędzili nocy w namiocie z komarem. (Dalaj Lama)
KamilMurglin
Kontakt:

Re: Dragon

Post autor: KamilMurglin » 25 maja 2018, 14:56

Ucz się takie debiutu, który Tobie pasuje. Nie patrz na siłę tego debiutu, ani na to czy gra nim np.: Carlsen. Debiut ma odzwierciedlać Twój styl gry. Grając Dragona musisz być przygotowany na to, że trzeba się jednocześnie bronić i atakować, ponieważ białe atakują na skrzydle królewskim, Ty tworzysz kontrę na hetmańskim. Jak jesteś zdecydowanym i odważnym człowiekiem to graj to.

Dochodzą też czynniki czasowe, Dragon nie jest dobry jeżeli masz mało czasu. Alternatywą jest solidna Obrona Francuska, która nie ma tak dużo teorii i łatwo się jej nauczyć z dobrymi rezultatami.
"(...) szachistę bardziej obchodzi proces osiągania celu, niż cel sam w sobie" Fiodor Dostojewski
GregoryMGB

Re: Dragon

Post autor: GregoryMGB » 25 maja 2018, 17:02

KamilMurglin pisze:
25 maja 2018, 14:56
Ucz się takie debiutu, który Tobie pasuje. Nie patrz na siłę tego debiutu, ani na to czy gra nim np.: Carlsen. Debiut ma odzwierciedlać Twój styl gry. Grając Dragona musisz być przygotowany na to, że trzeba się jednocześnie bronić i atakować, ponieważ białe atakują na skrzydle królewskim, Ty tworzysz kontrę na hetmańskim. Jak jesteś zdecydowanym i odważnym człowiekiem to graj to.

Dochodzą też czynniki czasowe, Dragon nie jest dobry jeżeli masz mało czasu. Alternatywą jest solidna Obrona Francuska, która nie ma tak dużo teorii i łatwo się jej nauczyć z dobrymi rezultatami.
Francuza grałem cały czas, szukam czegoś innego :) Popracuje nad nim miesiąc i zobaczymy co się z tego urodzi ;)
Ci, którzy uważają, że mali i bezbronni nie mogą nic zmienić, nigdy nie spędzili nocy w namiocie z komarem. (Dalaj Lama)
ODPOWIEDZ